Polskie Stowarzyszenie Alopecji

Alopecja (łysienie plackowate) to choroba układu autoimmunologicznego, która w skrajnych przypadkach doprowadza do całkowitej utraty owłosienia. Stowarzyszenie chorych i ich bliskich jest organizacją non-profit i zostało powołane do życia, aby:

  • Docierać do nowo zdiagnozowanych, udostępniać im rzetelne informacje medyczne, realistyczne rokowania, informacje praktyczne i udzielać wsparcia emocjonalnego. Prowadzimy tajne forum internetowe na łamach Facebook’a, w którym codziennie trwa dyskusja prawie 500 osób z całej Polski, cyklicznie spotykamy w różnych miastach na całodniowych wydarzeniach dla dzieci i dorosłych, a w Warszawie i Tychach co miesiąc widujemy się na grupach wsparcia z psychologiem.
  • Informować o naszej przypadłości i podnosić jej świadomość społeczną, a także kształtować postawy pełne tolerancji i zrozumienia dla inności.
  • Stymulować świat medyczny i kosmetologiczny do poszukiwania rozwiązań ułatwiających życie chorym, a jeśli to nie możliwe — prezentowania postawy pełnej empatii. Robimy to przez nawiązywanie kontaktów z gabinetami specjalistycznymi, tworząc mapę miejsc przyjaznych alopecjanom, w których mogą liczyć na zrozumienie i zniżkę. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz dołączyć!.

Członkostwo
Choć czasem skutków choroby nie udaje się odwrócić, możliwe jest nauczenie się z nimi żyć, jak widać, członkowie stowarzyszenia otrzymują bardzo praktyczną pomoc w wielu wymiarach. Żeby skorzystać i zostać członkiem wystarczy wysłać e-mail. Odeślemy deklarację, wraz z informacją jak wpłacić składkę wynoszącą 120 zł na rok (możliwa jest płatność w ratach miesięcznych 10 zł).

Polskie Stowarzyszenie Alopecji: FB @Polskie-Stowarzyszenie-Alopecji www.alopecja.pl
Kontakt: info@alopecja.pl
telefon: 733 332 292