Dla Autorów

Trycholog.info to niezależny portal informacyjny skierowany do osób zainteresowanych trychologią, dostarczający wiedzę zarówno profesjonalistom, jak i osobom korzystającym z porad w zaciszu domowym.

Nasi użytkownicy to głównie:

 • trycholodzy,
 • salony kosmetyczne i fryzjerskie i pokrewne, oferujące usługi trychologiczne,
 • klienci gabinetów trychologicznych,
 • osoby poszukujące aktualnej, rzetelnej wiedzy związanej z problemami skóry głowy i włosami.

Zależy nam na tym, aby czytelnicy pozyskiwali wiedzę z wiarygodnego źródła, a jednocześnie dajemy miejsce osobom związanym z trychologią na pokazanie się jako expert w dziedzinie.

Jak przygotować wartościowy tekst na trycholog.info?

 1. Artykuł powinien być napisany w miarę przystępnym językiem, aby ułatwić czytelnikowi zrozumienie tematu. Należy wziąć pod uwagę, że naszymi czytelnikami są zarówno młodzi adepci trychologii, jak i doświadczeni praktycy i lekarze.
 2. Przygotowany tekst powinien być unikalny i nie publikowany na innych stronach.
 3. Mile widziane teksty to te, które zawierają przynajmniej 5000 znaków bez spacji. Nie znaczy to, że nie przyjmiemy tekstów krótszych. Jesteśmy świadomi, że czasem wybrany temat może być zawarty w kilku zdaniach.
 4. Artykuł powinien opierać się na faktach, a nie na subiektywnych opiniach. Dlatego wskazane jest umieszczenie pod tekstem piśmiennictwa, na bazie którego autor przygotował artykuł. (autor, nazwa publikacji, rok wydania/nr, numery stron)
 5. Wszelkie cytaty zawarte w tekście powinny być jasno opisane znakiem cudzysłowu wraz ze wskazaniem autora cytowanych słów.
 6. Jeżeli autor załącza do artykułu zdjęcia, grafiki, tabele, które mają zostać opublikowane, wskazane jest umieszczenie autora załączników. Wskazane jest, aby załączniki były jak najwyższej rozdzielczości (nie mniej niż 1200x800px). Preferowane formaty to; jpg, png, pdf, tiff.
 7. Nie przyjmujemy anonimowych tekstów, dlatego prosimy Autorów o przygotowanie krótkiej notatki, która zostanie zamieszczona pod tekstem. Jeżeli autor wyraża chęć istnieje możliwość umieszczenia zdjęcia autora przy notce.

Gdzie wysłać przygotowany tekst?

Artykuły proszę przesyłać na adres: marketing@trycholog.info

Nasza redakcja kontaktuje się z Autorem w ciągu 48 godzin w celu dokonania ewentualnych korekt i uzgodnienia zmian przez publikacją tekstu na portalu. Autor zawsze otrzymuje link jako pierwszy, aby mógł zapoznać się z ostateczną wersją, która będzie dostępna dla czytelników.