Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

PODSTAWY TRYCHOLOGII – wprowadzenie trychologii do salonu kosmetycznego lub fryzjerskiego

18 września 2020 - 19 września 2020

PODSTAWY TRYCHOLOGII – wprowadzenie trychologii do salonu kosmetycznego lub fryzjerskiego 

Szkolenie dwudniowe dla początkujących.

Grupa docelowa:

Fryzjerzy, kosmetyczki, kosmetolodzy, pielęgniarki, dietetycy. Oraz inne osoby zainteresowane problemami włosów i rozpoczęciem pracy w tym sektorze.

Cel edukacyjny:

Trychologia, z greckiego słowa TRICHOS to nauka o włosach i skórze głowy. Wymaga współpracy pomiędzy wieloma specjalistami:  Lekarzami, dietetykami, fryzjerami i kosmetologami. Zdobyta na szkoleniu wiedza pozwoli na dobór właściwej pielęgnacji i terapii w ramach profilaktyki oraz rozpoznawanie nadchodzących czy istniejących problemów, co pozwoli na skierowanie klienta do właściwego specjalisty. 

Zdobyta wiedza w kwestii standardów pracy trychologa pozwoli na poznanie narzędzi ułatwiających ułożenie procedur w gabinecie urody.

Cel biznesowy:

Wzbogacenie oferty usług o zabiegi trychologiczne zarówno w ramach profilaktyki jak i pielęgnacji wspomagającej rozwiązaniu istniejących problemów skóry głowy i włosów oraz wprowadzenie do sprzedaży trychokosmetyków, co będzie skutkowało wzrostem obrotów. 

Poznanie standardów pracy i personalizacja procedur w gabinecie trychologicznym pozwoli na budowanie długofalowych relacji z klientami i w efekcie wzrost obrotów.

Ramowy program usługi:

Włos twór martwy, jego stan zależy od:  właściwej pielęgnacji, jakości zabiegów chemicznych, stanu skóry głowy,  problemów zdrowotnych, diety, uwarunkowań genetycznych. Pielęgnacja włosów jest nieoderwalnie połączoną z pielęgnacją skóry głowy i mieszków włosowych. Włosy są jak papierek lakmusowy. Jak tylko coś zaczyna się z nimi dziać: zmiana szybkości wzrostu, grubości może to oznaczać pierwsze symptomy nadchodzących problemów zdrowotnych. Nawet jeżeli zmiany wyglądu włosów wydają się być pozytywne prawda może być zupełnie inna.

Podczas szkolenia kursanci poznają podstawy trychologii niezbędne do wybrania właściwej pielęgnacji skóry głowy i włosów zarówno w profilaktyce, jak i rozwiązywaniu podstawowych problemów z jakimi może zetknąć się specjalista w gabinecie urody.

Przedstawione zostaną procesy starzenia się organów odpowiedzialnych za wzrost włosa, dzięki czemu uczestnicy szkolenia będą mogli wprowadzić różne zabiegi wzmacniające włosy do oferty.

Poznają również zasady dobrej współpracy z innymi ekspertami w dziedzinie trychologii, a także podstawowe zasady pracy trychologa w gabinecie. Kursanci poznają nie tylko aspekty prawne pracy trychologa, ale też na przykładach zobaczą, jak można zastosować procedury do ułożenia procesów w codziennej pracy.

_________________________________

Dodatkowe informacje:

Istnieje możliwość pozyskania dofinansowania na szkolenie z Karjowego Funduszu Szkoleniowego, z Bazy Usług Rozwojowych oraz dla osób bezrobotnych chcących się przekwalifikować.

Program szczegółowy na stronie: Baza Usług Rozwojowych

Szczegóły

Początek:
18 września 2020
Koniec:
19 września 2020
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizator

EIP Warszawa
Phone
784 937 022
Email
biuro@eip-szkolenia.pl

Miejsce wydarzenia

Potażowa 43A Sala szkoleniowa
ul. Potażowa 43a
Warszawa, mazowieckie 02-400 Polska
+ Google Map
Phone
784 937 022
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia