Kongres i Targi LNE w nowej odsłonie

Materiał sponsorowany

Tegoroczna, wiosenna edycja Kongresu LNE zapoczątkowała nową erę w organizacji tego wydarzenia, które już 44 razy gościło tysiące odwiedzających i setki wystawców.

Od ponad 20 lat LNE organizuje w Krakowie Kongres i Targi, których wiosenna edycja w tym roku odbyła się po raz 44. a miała miejsce 22-23. kwietnia w Expo na ul. Galicyjskiej 9. To wydarzenie, na którym wystawia się kilkaset marek z branży beauty, przyciąga kilka tysięcy odwiedzających. Prócz spotkań networkingowych, nowinek produktowych i premier w strefie targowej, ogromnym zainteresowaniem cieszą się wystąpienia ekspertów prowadzone równolegle na kilku dużych salach wykładowych skoncentrowane tematycznie na pielęgnacji gabinetowej, aparaturze zabiegowej, najnowszym technologiom hi-tech w klinikach urody, procedurach anti-aging, oraz z zakresu węższych specjalizacji: makijażu permanentnego, stylizacji paznokci, rzęs i brwi i podologii. Na 44. Kongresie LNE dopisali przede wszystkim znakomici eksperci z dziedziny trychologii. Sale wykładowe „pękały w szwach” podczas prezentacji:

  • Karoliny Czyżowskiej, która na scenie Cossmeo opowiedziała o pielęgnacji skóry głowy przy wypadaniu włosów;
  • Marcina Piweckiego i Aleksandry Urban, którzy zaprezentowali innowacyjne scenariusze terapeutyczne w łysieniu androgenowym;
  • Svitlany Babak, ekspertce z ekologicznej marki segmentu premium, która wyjaśniła znaczenie i działanie naturalnych składników w kosmetykach do włosów;
  • Izabeli Karpińskiej, Dawida Mazerskiego i Agnieszki Pajor, na temat trychologii trzech kontynentów, o nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych z USA, Korei Południowej – oraz Francji.

Mimo, że współczesne technologie onieśmielają tempem swoich zmian, udoskonaleń, możliwości i zastosowań, warto je „mieć je po swojej stronie” i korzystać z nich w sposób przemyślany i zasadny. Nie tylko po to, aby wszystkim żyło się wygodniej i pracowało lepiej, szybciej i sprawniej. Umiejętne posługiwanie się udogodnieniami ze świata IT jest także wyrazem szacunku wobec gości i wystawców, którzy wybrali się na Kongres i Targi LNE, poświęcili swój cenny czas i środki, aby uczestniczyć już po raz czterdziesty czwarty w tym wydarzeniu. Bazuje ono na wieloletniej tradycji i doświadczeniu, lecz nadzieje pokłada w „formule z przyszłości”. Coraz bardziej zaawansowanej technologicznie, choć opartej o relacje między żywymi ludźmi, w prawdziwym świecie, na bazie rzetelnej wiedzy i dobrych, pozytywnych emocji, których wszyscy tak potrzebujemy.

Program merytoryczny 44. Kongresu i Targów LNE obfitował z znakomite prelekcje wysokiej klasy ekspertów, prezentujących wiedzę teoretyczną i bardzo praktyczną, w oparciu własne doświadczenia gabinetowe. Większość wykładów przygotowywanych jest specjalnie na to wydarzenie, cechuje je więc unikalność. Prelegenci już na wstępie wystąpienia podkreślają, że to, co zostanie powiedziane na scenie nie było i nie będzie prezentowane w takiej formie nigdzie wcześniej, nawet jeśli to wykładowcy akademiccy czy wybitni szkoleniowcy. To, co dzieje się w salach wykładowych podczas Kongresu LNE jest tu i teraz, stąd innowacyjne utrwalenie tego przekazu jest tak istotne.

Szczególnie, że przygotowywanie treści prelekcji ściśle pod zainteresowania uczestniczek to wielkie wyzwanie dla redakcji LNE, która pod kierunkiem redaktor naczelnej magazynu, Agnieszki Keller, a w oparciu o kilkunastoletnie doświadczenie, do ostatniej chwili ulepsza zawartość prezentacji. Na tym jednak nie koniec. Nawet najbardziej udane wystąpienia, o najwyższej frekwencji, poddawane są analizie pokongresowej, dzięki możliwości tworzenia raportów na potrzeby własne organizatora.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom gości, wystawców, partnerów biznesowych, zespół LNE wdrożył w swoje działania organizacyjne szereg rozwiązań technologicznych – już od etapu rejestracji uczestników i wystawców, poprzez zintegrowanie opcji płatności i dystrybucji faktur, nowatorskie możliwości komunikacyjne z wystawcami w czasie rzeczywistym, po innowacyjne techniki zapisu wydarzenia, aby było ono dostępne w modelu subskrybcyjnym. Implementacja tych i wielu innych funkcjonalności w sprawdzone od lat standardy organizacji Kongresu i Targów LNE służy przede wszystkim rozwijaniu ich w stronę formuły hybrydowej. Chodzi o umożliwienie skorzystania uczestnikom i wystawcom z unikalnych walorów tego wydarzenia, nie tylko na żywo, ale i w opcji online. Pomaga także w przygotowaniu „skondensowanej wersji” merytorycznej części kongresowej prezentowanej później w formie wykładów online („Kongres LNE w pigułce”), jak do rejestrowania i publikowania „najsmakowitszych kąsków” wydarzenia na platformie wideo LNE – COSSMEO. Wybrane prelekcje ekspertów, wypowiedzi wystawców i uczestników są bardzo chętnie oglądane jeszcze wiele tygodni po kongresie. Nie zawsze można przecież zobaczyć wszystko w czasie rzeczywistym. Tym bardziej, że nowa dynamiczna formuła wykładów zakłada aktywne uczestnictwo odwiedzających w panelach dyskusyjnych, warsztatach czy pokazach premierowych wiodących marek i partnerów wydarzenia.

Dla organizatorów Kongresu i Targów LNE szczególnie ważna jest również możliwość korzystania z formularzy rejestracyjnych połączonych z profilowaniem zainteresowań uczestnika i wymagań wystawców. Oczekiwania obu tych grup stale rosną.

Po czasie spowodowanego pandemią całkowitego zamrożenia tego typu wydarzeń, widać, że teraz – w okresie ożywienia i powrotu do dawnej intensywności, wśród odwiedzających dominuje grupa coraz młodszych, lepiej wykształconych, głodnych wiedzy specjalistek z branży beauty. Chcą one podążać za trendami w sposób świadomy, wybiórczy, aktywny i zaangażowany. Pragną nie tylko zdobywać wiedzę i poszerzać swoje zawodowe horyzonty, ale także bardzo chętnie dzielą się wrażeniami i uwagami zarówno podczas spotkań networkingowych podczas targów, jak i na swoich profilach społecznościowych.

Organizatorzy serdecznie zapraszają na jesienne wydarzenie – 45. Kongres i Targi LNE odbędą się w dniach 18-19. listopada 2023, już tradycyjnie w Expo Kraków na ul. Galicyjskiej 9.

Agnieszka Keller – Reaktor Naczelna LNE