“Odżywianie w łuszczycy. Wpływ diety na stan skóry” Magdalena Kurzyp

Każdy kto miał do czynienia z łuszczycą ma świadomość jak uciążliwe jest to schorzenie. Choroba objawia się u większości chorych w postaci czerwonobrunatnych grudek pokrytych łuszczącą się skórą nie tylko na łokciach i kolanach, ale też atakuje paznokcie, owłosioną skórę głowy i stawy. Oprócz produktów do pielęgnacji zewnętrznej, niezwykłe znaczenie u chorych na łuszczycę ma odpowiednia dieta.

Dieta przy łuszczycy

W leczeniu łuszczycy należy zachować odpowiednią dietę – z takim zaleceniem spotyka się każda osoba cierpiąca na tę chorobę. Ale co ono oznacza w praktyce? Co powinno się jeść? Jak przyrządzać posiłki? Jakich potraw unikać? Jak skomponować jadłospis zdrowy i lekkostrawny, który nie tylko nie zaszkodzi pacjentowi, ale pomoże mu skutecznie zwalczać objawy choroby?
Magdalena Kurzyp w książce „Odżywianie w łuszczycy” wyjaśnia istotę proponowanej diety, jej potencjał terapeutyczny oraz wpływ na organizm.

„Odżywianie w łuszczycy. Wpływ diety na stan skóry” Magdalena Kurzyp
Magdalena Kurzyp

Magdalena Kurzyp: magister farmacji, dietetyk, z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w zakresie stosowania nowych terapii, między innymi w hepatologiii dermatologii. Specjalizuje się w dietach dla pacjentów z problemami wątroby i skóry. Przyjmuje pacjentów w Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie.

Książka zawiera ponad 100 praktycznych przepisów i może stanowić bardzo dobre źródło informacji nie tylko dla chorych, ale i dla specjalistów wspierających chore na łuszczycę osoby jak dermatolodzy, kosmetolodzy czy trycholodzy.

Koszt książki to: 38 zł
Gdzie kupić?  www.febumed.com.pl , www.bmsalononline.pl