“Zarys trychologii kosmetycznej” Julitta Siemiątkowska

Tej książki nie może zabraknąć w biblioteczce trychologa!

Pierwsza w Polsce książka o trychologii kosmetycznej
„ ZARYS TRYCHOLOGII KOSMETYCZNEJ”
Autor: mgr Julitta Siemiątkowska
Wydawca: Instytut Kosmetologii Fryzjerskiej Trichomed.

Książka przedstawia w formie popularnonaukowej kulturowe i społeczne znaczenia włosów, a także zapoznaje czytelnika z budową skóry i włosów, rodzajami i typami włosów, z ich wadami rozwojowymi, przyczynami wypadania włosów oraz rodzajami łysienia. Czytelnik ma okazję zapoznać się z możliwościami pielęgnacji skóry głowy i włosów, autorskimi programami trychologicznymi, aparaturą do fizykoterapii kosmetycznej oraz masażem trychologicznym. Czytając ją znajdziecie informacje o wielkim znaczeniu mikroelementów oraz porady, jak zdrowo się odżywiać, by cieszyć się zdrowymi i pięknymi włosami.

Książka zawiera dziesięć kolorowych plansz z przykładowymi obrazami skóry głowy i włosów.
Wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat trychologii kosmetycznej zapraszamy do zakupu tej książki.

Książka kosztuje 65 zł + koszt wysyłki
Książkę można kupić pisząc na email: biuro@trichomed.com.pl lub na Allegro

J. Siemiatkowska Zarys trychologii kosmetycznej

Recenzje:
“Praca należy do nielicznych publikacji w Polsce zajmujących się dziedziną trychologii. Zawiera wszystkie potrzebne elementy niezbędne do zgłębienia zagadnienia – anatomii włosa, wybrane jednostki chorobowe, zabiegi lecznicze i pielęgnacyjne poprawiające kondycję włosa oraz autorskie programy trychologiczne. Stanowi kompendium wiedzy w danej dziedzinie, uwzględniając zarówno informacje ze źródeł popularnonaukowych, jak i wynikające z wieloletnich doświadczeń autorki. Zredagowana w interesujący sposób jest przydatna nie tylko dla trychologów, ale także dla osób zajmujących się pokrewnymi dziedzinami: dermatologów, kosmetologów czy fryzjerów.”
Dr n. med. lzabela Korabiewska

“Problem utraty włosów dotyka coraz powszechniej już nie tylko mężczyzn, ale także kobiety. W zmaganiach o zachowanie włosów potrzebna jest podstawowa wiedza z zakresu trychologii. Prezentowana książka jest nowoczesnym podręcznikiem, napisanym w sposób przystępny, sięgnąć po nią mogą lekarze wielu specjalności, uzupełniając swoją wiedzę o podstawowe informacje z zakresu budowy i fizjologii włosa, procesów jego wzrostu i odbudowy. Oryginalne doświadczenia Autorki, Jej własne obserwacje i wyniki badan nad wdrożeniem własnych metod i zabiegów pielęgnacyjnych pozwalają uznać podręcznik za znaczący wkład we współczesną trychologię.”
Dr hab. n. med. Jacek J. Klawe, prof UMK