Kongres Trychologiczny Jesień 2016 – Relacja

W dniu 20 listopada odbył się Kongres Trychologiczny JESIEŃ 2016 zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Trychologiczne.  Kongres poświęcony był po części zagadnieniom medycznym, po części działaniom w gabinecie trychologicznym z punktu widzenia praktycznego. Podczas trwania panelu wykładowego równolegle odbywały się prezentacje firm z branży trychologicznej. Obecne były marki skupiające się oferujące różne rozwiązania, m.in.: Genactiv, dr Michaels, HairMax, BioPharma, Bionigree i inne.

Spotkanie rozpoczęła Ilona Junga – Trycholog i Prezes Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego wykładem o temacie “Brak równowagi kwasowo zasadowej organizmu jako jedna z przyczyn wypadania włosów”

Następnie dr n. med. Tomasz Wasyłyszyn – dermatolog poprowadził wykład i warsztaty praktyczne dotyczące trichogramu – badania oceniającego stan włosów. Wynik badania przede wszystkim daje odpowiedź na pytanie, czy utrata włosów następuje, gdyż czas życia włosa jest krótszy (łysienie telogenowe), czy też dlatego, że jakość włosów jako takich w następnych pokoleniach wzrostu włosa jest coraz gorsza (łysienie dystroficzne, czyli anagenowe) www.wasylyszyn.com

Kongres Trychologiczny Jesień 2016 - RelacjaDr. Marwan Saifi specjalista chirurgii odtwórczej włosa opowiedział o nowoczesnych metodach uzupełniania włosów oraz jak działa system CNC CrLab. Dodatkowo pokazał na modelu jak sprawnie i szybko można poprawić wygląd klienta poprzez zastosowanie zaprezentowanej metody. www.crlab.com

Spore zainteresowanie wzbudził dynamiczny wykład dr. Małgorzaty Wilczyńskiej endokrynolog “Wpływ chorób tarczycy na wypadanie włosów” . Co jest przyczyną wypadania włosów w przypadku osób chorych na tarczycę, co może zaproponować trycholog swoim klientom i jak postępować w złożonych przypadkach – tłumaczyła Pani doktor.

Specjalista trycholog z Wielkiej Brytanii Iain Sallis poprowadził wykład na temat nowoczesnych metod trychoterapii wykorzystywanych w europejskich gabinetach trychologicznych. Opowiedział jak wygląda kształcenie trychologów w Wielkiej Brytanii, oraz jakimi metodami specjaliści próbują pomagać swoim klientom.

Z kolei Dr Sara Benedetti z działu wsparcia naukowego włoskiej firmy DERMOTRICOS S.r.l przedstawiła “dermatoskopowe metody badania zmian chorobowych skóry głowy w obszarach około-mieszkowych oraz wzorców naczyniowych”; pokazała możliwości jakie dają kompleksowe metody badania skóry z użyciem mikrokamery i wpływ wyników na diagnostykę.

Tajniki zabiegów karboxyterapii, jako jeden ze sposobów walki z łysieniem i zahamowaniem wypadania włosów – przedstawił Jarosław Rodzeń (Instytut Medica)

IMG_4489

IMG_4491

IMG_4507

IMG_4556
IMG_4469IMG_4544

IMG_4476IMG_4517Więcej zdjęć na naszym Facebooku 🙂IMG_4553