Drogowskaz w prewencji przeciwstarzeniowej skóry i włosów – „Kosmetologia i Trychologia Gerontologiczna. Ujęcie Holistyczne”

Informacja prasowa

„Kosmetologia i Trychologia Gerontologiczna. Ujęcie Holistyczne” autorstwa dr n. med.  Claudii Musiał to praktyczne kompendium wiedzy dla wszystkich zainteresowanych procesem starzenia się skóry i organizmu człowieka. Książka wydana przez PZWL Wydawnictwo Lekarskie powstała jako odpowiedź na potrzeby kosmetologów, trychologów, dermatologów i lekarzy medycyny estetycznej. 

W książce Czytelnik znajdzie przegląd najważniejszych doniesień naukowych i klinicznych w zakresie kosmetologii i trychologii gerontologicznej, od samych podstaw biologii komórki, przez aspekty praktyczne pielęgnacji skóry i włosów, aż po rolę diety w starzeniu się. Publikacja ta obejmuje w sposób szczegółowy najnowsze osiągnięcia naukowe na poziomie komórkowym, molekularnym, jak i klinicznym. Zapewnia naukowe spojrzenie na rozwój koncepcji przeciwstarzeniowej w kosmetologii, trychologii i dermatologii. 

Każdy specjalista zainteresowany kosmetologią, trychologią, dermatologią, medycyną estetyczną, czy badanami naukowymi poświęconymi starzeniu się znajdzie w książce „Kosmetologia i Trychologia Gerontologiczna. Ujęcie Holistyczne” informacje niezbędne w codziennej pracy. Tytuł ten dedykowany jest również każdemu zainteresowanemu procesem starzenia się skóry jako przewodnik i drogowskaz w prewencji przeciwstarzeniowej skóry i włosów. 

Książka Claudii Musiał ukazała się właśnie w sprzedaży, jest dostępna w księgarni internetowej pzwl.pl

O Autorce:
Dr n. med. Claudia Musiał – doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne, kosmetolog o specjalności kosmetologia bioestetyczna, trycholog; naukowiec w dziedzinie onkologii eksperymentalnej i biologii molekularnej; wieloletni wykładowca akademicki.

Laureatka nagrody Człowieka Roku 2023 w konkursie Art of Beauty Prestige Awards za innowacyjne badania naukowe i promowanie rozwoju trychologii w Polsce; z dziedziny biologii, chemii medycznej, onkologii eksperymentalnej, kosmetologii oraz trychologii, jak również ponad pięćdziesięciu branżowych publikacji popularno-naukowych w wiodących magazynach branży beauty; prelegentka na konferencjach naukowych i popularno-naukowych. Szkoleniowiec z zakresu trychologii i kosmetologii, oraz ekspert medialny. Członkini International Trichoscopy Society oraz Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego, a takżehonorowego międzynarodowego towarzystwa naukowego Sigma Xi: The Scientific Research Honor Society.

Autorka publikacji naukowych o zasięgu międzynarodowym z Listy Filadelfijskiej oraz bestsellerowej książki Trychologia kosmetologiczna i lekarska (PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2022) oraz Rola komórek macierzystych we współczesnej medycynie estetycznej i kosmetologii (Wydawnictwo Naukowe PWN, 2023), jak również Kosmetologia i trychologia gerontologiczna. Ujęcie holistyczne (Wydawnictwo Naukowe PWN, 2024).