Aromase MediPRO – „Naturalny steryd” z lukrecji na problemy skóry głowy

Co to jest Aromase MediPRO?

Aromase MediPro to seria produktów pielęgnacyjnych, powstała we współpracy z dermatologami i trychologami o zwiększonych stężeniach składników przeciwzapalnych, przeciwdrobnoustrojowych i regulujących wydzielanie sebum na skórze głowy.

Dla kogo jest MediPRO?

Ze względu na znacznie wyższe stężenie kompleksu z kwasem glicyretynowym z lukrecji, seria Aromase MediPro została przeznaczona dla gabinetów trychologicznych, dermatologicznych i medycyny estetycznej, gdzie pacjenci szukają pomocy w rozwiązywaniu poważnych problemów skóry głowy takich jak łojotokowe zapalenie skóry, zapalenie mieszków włosowych, łuszczyca, tłusta lub sucha skóra głowy z łupieżem czy wypadaniem włosów.

Jak działa MediPRO?

Aromase skupiło się na substancji pochodzenia naturalnego z lukrecji – kwasie glicyretynowym. Szerokie spektrum działania m.in. przeciwzapalnego i przeciwdrobnoustrojowego zostało potwierdzone badaniami klinicznymi.

Już wiemy, że kwas glicyretynowy przyczynia się do zmniejszenia rumienia, obrzęku czy swędzenia skóry najważniejszych objawów stanu zapalnego. Badania pokazują, że kwas glicyretynowy odpowiada za utrzymanie odpowiedniej ilości mediatorów przeciwzapalnych. Hamuje znany trychologom enzym, odpowiedzialny za wydzielanie gruczołów łojowych i wypadanie włosów. Ma to ogromne znaczenie przy leczeniu stanów zapalnych mieszków włosowych i pozwala przywrócić równowagę skóry głowy jak i zapobiegać wypadaniu włosów.

Formuła Aromase MediPRO

Nazwa “naturalnego sterydu” nie pojawiła się przypadkowo. Kwas glicyretynowy posiada podobne właściwości przeciwzapalne do kortyzolu.

Dodatkowym, innowacyjnym składnikiem wykorzystanym w linii MediPRO jest usninian sodu – wyjątkowy składnik pochodzący z porostów, o szerokim spektrum działania przeciwbakteryjnego i antyseptycznego. Dlatego też jest nazwany z kolei „naturalnym antybiotykiem”.

Skuteczność MediPRO

Badania kliniczne wskazują, że już po dwóch tygodniach stosowania produktów widać znaczną poprawę stanu skóry. Zmniejsza się zaczerwienienie, zawartość sebum, zmniejsza się łuszczenie się skóry a poziom nawilżenia wzrasta.
Badanie próbek mikroflory skóry głowy wskazują na ponad 80% skuteczność w walce z drożdżakami skóry typu Malassezia globosa, a zewnętrzne laboratoria potwierdzają prawie 100% skuteczność produktu w walce z bakteriami.

Dlaczego MediPRO jest wyjątkowe?

Bo szuka naturalnych rozwiązań problemów skóry głowy, bo dzięki wykorzystaniu ekstraktów ziołowych o potwierdzonym klinicznie działaniu przeciwzapalnym i przeciwdrobnoustrojowym, wspiera leczenie nawet długotrwałych i poważnych chorób skóry głowy.

Produkty spełniają wszystkie wymogi związane ze strategią zrównoważonego rozwoju – opakowania są bezpieczne dla ludzi i środowiska, zostały zastosowane naturalne ekstrakty ziołowe.
Innowacyjne składniki jak i opakowanie z misją zaznaczenia potrzeby pielęgnacji skóry głowy (brakujący narożnik) sprawiły, że Aromase otrzymało wiele prestiżowych, ogólnoświatowych nagród.

Gdzie można skorzystać z zabiegów z użyciem Aromase MediPRO?

Linia produktów Aromase MediPRO przeznaczona do użytku profesjonalnego w gabinetach trychologicznych, dermatologicznych i medycyny estetycznej.

Szczegółowy opis produktów na www.aromase.pl

Wkrótce możliwość zakupów branżowych przez platformy: exworkspharma.pl oraz progab.pl