Scandinavian® Biolabs – Duńskie rozwiązanie na wzmocnienie i porost włosów

Na podstawie materiałów Scandinavian® Biolabs

Na wrześniowej Konferencji Trychologicznej swoją premierę miała nowa duńska marka Scandinavian® Biolabs. Piękne minimalistyczne opakowania skrywają wegańskie kosmetyki naturalne z formułą do odżywienia włosów, regeneracji cebulek i zahamowania procesów starzenia się komórek.

Opatentowana formuła Bio-Pilixin®, która znalazła zastosowanie w produktach marki, hamuje wypadanie włosów, zwiększa objętość włosów i przygotowuje skórę do stanu optymalnego wzrostu. Silne składniki aktywne pomagają odwrócić zegar biologiczny i wspierać zdrowsze komórki, zwiększając gęstość włosów nawet o 57% już po 150 dniach. Producent zapewnia, że włosy już po 45 dniach stają się mocniejsze, zdrowsze i jest ich więcej.

Wśród składników w kosmetykach Scandinavian® Biolabs znajdziemy między innymi:

 • Ekstrakt z nasion Amarantusa – zapewnia nawilżenie, jednocześnie naprawiając i chroniąc uszkodzoną lub podrażnioną skórę.
 • Kompleks Aminokwasów – (glicyna, alanina, arginina, seryna, walina, izoleucyna, prolina, treonina, histydyna i fenyloalanina)- poprawia stan uszkodzonych włosów poprzez zwiększenie ich ogólnej siły i trwałości.
 • Biotynę (inaczej witamina B7 lub witamina H) – która jest odpowiedzialna między innymi za nawilżenie trzonu włosa i zapobiega łamaniu się łodygi włosa.
 • Cynk PCA – pomocny w zwalczaniu stanów zapalnych i regulacji wydzielania sebum, nie powodując przetłuszczania się skóry głowy.
 • Eter wanililo-butylowy – jest odpowiedzialny za pobudzenie mikrokrążenie w skórze i tym samym stymulacji wzrostu włosa,
 • Hydrolizowana Komosa ryżowa – źródło białka, niezbędnego w procesie budulcowym włosa, zatrzymuje nawilżenie,
 • Crambe Abyssinica Seed Oil – emolient, jest dobrym źródłem kwasów tłuszczowych, takich jak kwas oleinowy i linolowy. Uważa się, że kwasy tłuszczowe stosowane miejscowo wspomagają wydłużanie trzonu włosa poprzez wydłużanie fazy anagenu.
 • Kopolimer oleju Brassica Campestris/Aleurites Fordi – biodegradowalna mieszanina olejów otrzymywana z drewna tungowego i rzepakowego. Kopolimer ten działa jak naturalny środek kondycjonujący i ochronny, tworząc jednolity film na skórze i włosach. Film ochronny wzmacnia i zapobiega łamaniu się trzonu włosa, chroniąc jednocześnie przed zewnętrznymi czynnikami stresogennymi, takimi jak ciepło.
 • Ekstrakt z liści Aloe Barbadensis (Aloe Vera) – roślina znana ze swoich właściwości kojących skórę, gojących rany i nawilżających. Wyciąg z Aloe vera znacząco poprawia nawilżenie skóry poprzez zmniejszenie przeznaskórkowej utraty wody (TEWL), czyli po prostu wody, która wyparowuje ze skóry.
 • Sód PCA – humektant, dzięki któremu skóra i włosy pozostają nawilżone.
 • Niacynamid – (Izoforma witaminy B3), wykazuje działanie przeciwświądowe, przeciwbakteryjne, fotoochronne i równoważące olejki, w zależności od zastosowanego stężenia,
 • Curcuma Longa Callus Conditioned Media – lepiej znana jako kurkuma; bogata w polifenol, kurkuminę; posiada silne właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Badania wykazały, że pożywka z kalusa Curcuma longa wydłuża czas trwania fazy anagenu, skracając jednocześnie fazę telogenu w cyklu wzrostu włosa. Wskazuje to, że Curcuma longa może przesunąć cykl w kierunku przedłużonego okresu wzrostu.

Produkty są przebadane dermatologicznie. Co ważne producent zapewnia nas, że kosmetyki są bezpieczne dla kobiet w ciąży, jak i po porodzie. Formuła produktów nie posiada w składzie parabenów, ani składników potencjalnie wywołujących alergie.

Produkty są sygnowane specjalnymi opakowaniami dla kobiet i mężczyzn.

Obydwie linie składają się z szamponu (250ml), odżywki (250ml) oraz serum (100ml). W zależności od upodobań i potrzeb można je zakupić osobno, jak i w zestawach. Należy jednak pamiętać, że aby osiągnąć odczuwalny efekt wzrostu włosów zalecane jest regularne stosowanie zestawu produktów co najmniej 150 dni.

 • Wzmacniający szampon oczyszczający to pierwszy krok terapii Bio-Pilixin®; uzupełnia odżywkę regenerującą i serum na porost włosów, delikatnie oczyszczając skórę głowy i włosy, jednocześnie dostarczając niezbędnych składników odżywczych do naprawy zniszczonych włosów. Szampon został opracowany, aby wzmocnić i przygotować włosy do stanu wzrostu, redukując nadmierne wydzielanie sebum i dostarczając aktywne składniki odżywcze o wysokiej skuteczności, które pielęgnują i wspomagają wzrost włosów.
 • Odbudowująca odżywka to drugi krok terapii; naprawia zniszczone włosy, jednocześnie tworząc ochronną warstwę wokół trzonu włosa. Aktywne składniki w odżywce pomagają chronić włosy przed uszkodzeniami, tworząc barierę ochronną wokół łodygi włosa, utrzymując włosy, które już masz.
 • Serum na porost włosów umożliwia składnikom aktywnym wniknięcie w skórę głowy i uzyskanie pełnego efektu we wspieraniu mieszka włosowego. Serum na porost włosów zawiera eter wanililo-butylowy, który zwiększa mikrokrązenie skóry głowy, zapewniając wystarczające dostarczanie tlenu i składników odżywczych do podstawy mieszka włosowego w celu pobudzenia wzrostu. Aktywne składniki działają w harmonii z naturalnym cyklem wzrostu włosów, zapewniając zauważalne rezultaty poprzez zachęcanie do zwiększonej fazy anagenu.

Doświadczenie uczucia „mrowienia” lub „pieczenia” jest normalną reakcją podczas nakładania serum na porost włosów. W niektórych przypadkach może wystąpić zaczerwienienie i bolesność. Intensywność odczuć może być inna u stosujących osób.

Warto zauważyć, że odczucia mogą być intensywniejsze na świeżo umytej, wilgotnej skórze głowy niż na suchej. Odczucie przypisuje się czynnikowi rozgrzewającemu (HotFlux® / Eter wanililo-butylowy), który stymuluje zwiększony przepływ krwi. Jeśli okaże się, że odczucie jest zbyt intensywne lub nadmiernie pobudzające, należy zaprzestać używania.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.trycholabs.pl
Wyłączny dystrybutor na terenie Polski: Trewer sc Paweł i Agnieszka Trepka, Tel : 224878371 lub +48608118835, e-mail: kontakt@trycholabs.pl; Sprzedaż dla gabinetów: www.progab.pl
Sprzedaż detaliczna: Gabinety urody, salony fryzjerskie, trychologiczne oraz sklepy internetowe: www.trycholabs.pl, www.maganda.pl