Sprzedaż kosmetyków i suplementów diety w salonie trychologicznym

materiał sponsorowany

Najlepsi trycholodzy podczas w codziennej pracy rozwiązują problemy swoich klientów w sposób holistyczny. Poza wykonaniem badania skóry głowy i włosów dobierają odpowiednią pielęgnację oraz proponują suplementy diety i kosmetyki. Wprowadzenie do sprzedaży kosmetyków i suplementów w gabinecie trychologicznym to świetny sposób, by kompleksowo zadbać o klientów oraz zwiększyć obroty w salonie trychologicznym. Podpowiadamy jak to zrobić.

Jak sprzedawać kosmetyki i suplementy diety w gabinecie trychologicznym?

Dobranie profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji domowej oraz suplementów diety sprawi, że efekty po wizycie w salonie trychologicznym będą jeszcze bardziej spektakularne. Dzięki temu gabinet nie tylko zyskuje lojalnego klienta, ale także reklamę przekazaną pocztą pantoflową. Zastanawiasz się, dlaczego sprzedaż detaliczna suplementów diety i kosmetyków jest kluczem do sukcesu Twojego salonu trychologicznego? Podpowiadamy!

6 wskazówek, jak sprzedawać suplementy diety i kosmetyki w salonie trychologicznym

Najważniejsza sprawa, na której muszą skupić się właściciele salonów trychologicznych, to zapewnienie najlepszej obsługi swoim klientom. Wpływa ona na zadowolenie klientów, pozytywne recenzje oraz reklamę. A gdyby tak Twój salon trychologiczny stał się miejscem holistycznego dbania o włosy? Pomoże ci w tym wprowadzenie linii preparatów, które będą uzupełnieniem twoich usług.

1. Dobierz suplementy i kosmetyki do potrzeb skóry głowy i włosów klienta

Rekomendacje trychologa dotyczące kosmetyków i suplementów diety najczęściej wynikają z doświadczenia, wiedzy i wieloletnich obserwacji. Rozmowa z klientem salonu trychologicznego jest kluczowym elementem utrzymania dobrych relacji. Wykorzystaj ją, by skierować swoje działania sprzedażowe na zaspokojenie jego potrzeb i troskę o piękne, mocne i zdrowe włosy. Masz kwalifikacje, by edukować swoich klientów i dobierać odpowiednie preparaty.

2. Wybierz odpowiednią markę

Na rynku istnieje mnóstwo marek kosmetyków trychologicznych, które oferują również wysokiej jakości suplementy diety. Wybór preparatów do sprzedaży w salonie trychologicznym może nie być łatwym zadaniem. Możesz wybrać popularną i znaną na całym świecie markę. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wybór preparatów premium, które wyróżnia wysoka jakość. Dobrze byłoby także, aby oferta suplementów diety i kosmetyków trychologicznych była spójna z polityką twojego gabinetu trychologicznego.

3. Poznaj produkty, które oferujesz

Najlepszym rozwiązaniem jest oferowanie klientom produktów, które znasz i lubisz. Dlatego przetestuj je na sobie, by móc je rekomendować naturalnie. Jeśli nie znasz kosmetyków trychologicznych i suplementów diety, znacznie trudniej będzie Ci je sprzedać, nawet jeśli jesteś urodzonym sprzedawcą.

4. Edukacja personelu

Aby odpowiedzieć na każde pytanie klientów dotyczące sprzedawanych w salonie trychologicznym suplementów diety i kosmetyków, zanim rozpoczniesz sprzedaż, zorganizuj szkolenie dla personelu z elementami motywacyjnymi.

5. Rozmowa z klientem

Możesz oczywiście zadbać o marketing swoich produktów, prezentować je na banerach, ulotkach, stronie internetowej i w social mediach. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest słuchanie odpowiedzi klientów podczas konsultacji z nimi. Postaraj się zrozumieć potrzeby klientów, dzięki czemu dopasujesz je lepiej do ich stylu życia oraz indywidualnych potrzeb. Nigdy nie naciskaj zakupy.

6. Ustaw witrynkę przy recepcji

Stwórz atrakcyjne miejsce do ekspozycji produktów, które będzie zachęcało do zakupu. Ustaw kosmetyki i suplementy diety w witrynce obok recepcji. Dzięki temu klient, wchodząc i wychodząc z gabinetu, będzie miał okazję, by zwrócić na nie uwagę.

Linia suplementów i kosmetyków trychologicznych

Zdjęcia z zasobów Reig Jofre Sp. z o.o. – producenta kosmetyków i suplementów diety Complidermol

Poszukujesz preparatów, które możesz zaoferować swoim klientom w gabinecie trychologicznym? Sięgnij po Complidermol. To gama 3 produktów, składająca się z szamponu, lotionu i suplementu diety, które wzmacniają, zagęszczają i chronią włosy przed wypadaniem. Poznaj je bliżej: https://reigjofre.pl/produkty/dermatologia/.

Suplementy diety u trychologa – co musisz wiedzieć?

  • Suplementy diety można sprzedawać w gabinetach urodowych bez szkoleń dietetycznych.
  • Są one wyrobem żywnościowym, a to oznacza, że podlegają pewnym wymaganiom prawnym.
  • Nie mogą być reklamowane jako środki lecznicze, a przed rozpoczęciem ich sprzedaży należy złożyć zawiadomienie do Głównego Inspektora Sanitarnego.
  • Do gabinetów urodowych wybieraj jedynie zarejestrowane suplementy diety, a ich status wcześniej sprawdź na stronie https://powiadomienia.gis.gov.pl.
  • Reklama suplementów diety nie może wprowadzać w błąd ani przypisywać im właściwości leczniczych czy zapobiegania chorobom.
  • W drugim kwartale 2023 roku w życie mają wejść nowe przepisy dotyczące reklamowania suplementów diety, które zakazują występowania lekarzy i przedstawicieli zawodów medycznych w reklamach.

Dbanie o siebie i pielęgnacja domowa są elementem terapii gabinetowych, które podtrzymują uzyskane efekty. Wprowadzenie do gabinetu trychologicznego dobrych suplementów i wysokiej jakości kosmetyków to świetny sposób, by kompleksowo zaopiekować się klientami. Dodatkowo podnosi prestiż miejsca, ułatwia rozwój i pozwala zwiększyć zarobki.


Renata Zielezińska – redaktor kosmetyczna, pasjonatka branży beauty, kobieta biznesu i aktywna zawodowo mama. Copywriterka SEO, wirtualna asystentka oraz wydawca 3 portali internetowych: portalu biznesowego PolecanyBiznes.pl, magazynu kosmetyczno-urodowego TrustedCosmetics.pl oraz bloga lifestylowego SposobyNaZycie.pl. Od 2012 roku prowadzi z sukcesami własny biznes.