18 maj – praca gabinetów urody w nowej rzeczywistości

W minionym tygodniu Mateusz Morawiecki na wspólnej konferencji z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim i ministrem edukacji Dariuszem Piontkowskim poinformował, że 18 maja wdrożony zostanie trzeci etap luzowania obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią COVID-19, który przewiduje między innymi otwarcie zakładów fryzjerskich i kosmetycznych w rygorze sanitarnym.

Warto zapoznać się z wytycznymi i wdrożyć je w życie dla bezpieczeństwa swojego, pracowników i klientów. Należy też pamiętać, że gabinet może zostać skontrolowany przez Sanepid, pod kątem zachowania zasad bezpieczeństwa w tej szczególnej dla wszystkich sytuacji.

Na serwisie Rzeczypospolitej Polskiej można znaleźć wytyczne dla:

Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 13 maja 2020 r. dla gabinetów świadczących usługi kosmetyczne i estetyczne oraz fryzjerskie w trakcie epidemii SARS-CoV-2 znajdą Państwo na stronie:

Na stronie Polskiego Związku Kosmetycznego znaleźć można przewodniki oraz infografiki do pobrania zarówno z dla branży fryzjerskiej, jak i kosmetycznej do wykorzystania w salonach.

Wejdź na stronę kosmetyczni.pl i pobierz materiały graficzne

Z kolei Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego jako ekspert uczestniczyło w konsultacjach wytycznych, które Ministerstwo Rozwoju i Główny Inspektor Sanitarny przygotowały dla powracających do funkcjonowania salonów fryzjerskich oraz gabinetów kosmetycznych w trakcie pandemii SARS-CoV-2. Z myślą o właścicielach i pracownikach salonów oraz gabinetów, a także o ich klientach, Stowarzyszenie przygotowało 2 filmy animowane, których zadaniem jest ułatwienie wdrożenia i przestrzegania wytycznych w salonach i gabinetach.

Bezpieczeństwo w salonie fryzjerskim
Bezpieczeństwo w salonie kosmetycznym

Wiele osób zajmujących się trychologią wywodzi się nie tylko z branży medycznej, ale z kosmetycznej i fryzjerskiej, dlatego warto zapoznać się z materiałami i wdrożyć je do codziennej pracy.

Życzymy wszystkim bezpiecznego powrotu do pracy 🙂