Pielęgnacja skóry głowy okiem trychologa

Zdrowe i lśniące włosy są ważną kwestią dla każdego człowieka.

Ich pielęgnacja ma bardzo istotne znaczenie. Pierwszym ważnym aspektem w dbaniu o włosy jest peeling skóry głowy. Peeling skóry głowy oczyszcza, ma działanie pobudzające krążenie, pozwala usunąć zanieczyszczenia zgromadzone na skórze głowy. Jest dobrą metodą na zachowanie skóry w dobrej kondycji oraz wpływa pozytywnie na pobudzenie mieszków włosowych do wzrostu. Najlepiej stosować peeling przed myciem głowy. Na oczyszczoną skórę głowy możemy nakładać preparaty trychologiczne aby zwiększyć efekt oczyszczania i pobudzić mieszki włosowe do wzrostu.

Kolejnym ważnym aspektem w pielęgnacji włosów jest odżywianie.

Odpowiednie dobranie zrównoważonej i zbilansowanej diety oraz personalne w zależności od potrzeb dobranie mikro i makroelementów stanowi drogę do zachowania zdrowego wyglądu i dobrej kondycji włosów. Używanie odpowiednich szamponów dostosowanych do danego typu skóry głowy stanowi również klucz do osiągnięcia sukcesu w oczyszczeniu skóry. Szampony powinniśmy zmieniać, aby skóra głowy nie przyzwyczaiła się do jednego rodzaju szamponu i jego składników. Maski i odżywki można stosować przed myciem lub po umyciu w zależności od rodzaju włosów.

O Autorce: Małgorzata Jednoróg Gabinet Trychologii “Małgorzata” – Laureatka konkursu “Wygraj Atlas Trychoskopii”

Jestem trychologiem od 10 lat. Praca jest moją pasją. Holistyczne podejście do klienta jest dla mnie bardzo ważne, ponieważ ma duże znaczenie w problemach związanych z włosami. W związku z tym za pomocą mikrokamery oceniam stan skóry głowy, dobieram odpowiednią pielęgnację a następnie dopasowuje spersonalizowaną suplementację oraz dobieram odpowiednie odżywianie.

Bardzo ważna w mojej pracy jest edukacja klienta, żeby wiedział co stosować od wewnątrz (czyli jak się odżywiać) i zewnętrznie (kompleksowa pielęgnacja skóry głowy i włosów). W mojej praktyce jako trychologa większość moich klientów osiągnęła zamierzone efekty. Należy tu zaznaczyć, że nie wszystkie przypadki problemów związanych ze skórą głowy są do wyleczenia u trychologa i wymagają konsultacji u innych specjalistów.