“Trychologia kosmetologiczna i lekarska” – premiera już w marcu!

Claudia Musiał, Wydawnictwo Lekarskie PZWL

17 marca 2022 r. odbędzie się premiera książki „Trychologia kosmetologiczna i lekarska” przygotowana przez Claudię Musiał, wykładowcę Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku. Publikacja zostanie wydana przez najstarsze wydawnictwo medyczne w Polsce – Wydawnictwo Lekarskie PZWL.

Monografia prezentuje pełne spektrum trychopatologii, niezbędnej do właściwego zrozumienia obrazu klinicznego pacjenta. Książka opisuje anatomię i fizjologię skóry głowy i włosów oraz klasyfikację chorób owłosionej skóry głowy, co znacząco ułatwia właściwą interpretację danych klinicznych pacjenta. Obejmuje cechy kliniczne, patogenezę, postępowanie medyczne w odniesieniu do poszczególnych dermatoz, diagnostykę laboratoryjną. Ponadto przedstawia cechy histologiczne z opisem klinicznym, cechy trichoskopowe oraz klasyfikacja typów włosów i rodzajów ich uszkodzeń. Ma to na celu właściwe zrozumienie patofizjologii i obrazów klinicznych oraz stosowanych terapii leczniczych oraz chirurgicznych. Omówiono również podstawy endokrynologii i dietetykę. Istotny jest także rozdział poświęcony organizacji pracy w gabinecie trychologicznym.

Publikacja jest skierowana przede wszystkim do studentów. Kompleksowe ujęcie tematu oraz zawarte w niej cenne wskazówki z pewnością przydadzą się praktykującym trychologom, dermatologom czy kosmetologom zaangażowanym w postępowanie z pacjentami z nadmierną utratą włosów.

Możesz zamówić książkę na stronie PZWL Księgarnia Medyczna

Wydawnictwo przygotowało 25% kod rabatowy dla czytelników Trycholog.info!

Od 17.03. do 30.04.2022 roku możesz zakupić dowolną pozycję z oferty znajdującej się na stronie https://pzwl.pl/kosmetologia z 25% rabatem! Pamiętaj, że rabaty nie sumują się i kod rabatowy liczony jest od regularnej ceny detalicznej.

Podczas dokonywania zakupu użyj kodu rabatowego: trycholog i ciesz się tańszymi zakupami 🙂