HairForum Warszawa 2019 – relacja

W dniach 19-20 października w warszawskiej hali Global Expo odbyły się Międzynarodowe Tragi i Kongres Branży Fryzjerskiej Hair Forum. Podczas dwudniowej imprezy można było uczestniczyć w pokazach i prezentacjach profesjonalnych marek fryzjerskich i barberskich, a także szkoleniach i warsztatach z doskonalenia sztuki fryzjerskiej.

Sercem targów Hair Forum, jak co roku stała się Scena Główna. Obfitowała ona w fantastyczne pokazy największych sław z różnych stron świata, które zachwycały oryginalnymi cięciami, koloryzacjami i stylizacjami.

Tegoroczna edycja obfitowała również w szereg konkursów, m.in.: Ogólnopolskie Mistrzostwa w Strzyżeniu Męskim, Ogólnopolski Konkurs dla Uczniów Sztuki Fryzjerskiej, Międzynarodowy konkurs na najpiękniejszą brodę i wąsy, Ogólnopolskie Mistrzostwa Artystów Fryzjerstwa, Międzynarodowe Mistrzostwa Golenia Brzytwą.

Ta edycja była wyjątkowa! Pierwszy raz przyznano nagrody Polish Hairdressing Awards 2019.

Nagrodzono wybitne Osobistości w branży profesjonalnego fryzjerstwa w Polsce, a także doceniono najlepsze Marki i Firmy osiągające sukcesy na rynku oraz produkty, które odznaczają się innowacyjnością.

Organizatorem tego wyjątkowego Konkursu Polish Hairdressing Awards 2019 była firma Beauty Business Partner Sp. z o.o. (wydawca Estetica Polska, należącej do grupy Estetica, obecnej w 80 krajach na całym świecie) oraz Hair Forum, należący do Grupy Health and Beauty, której udziałowcem większościowym jest Cosmoprof Bolonia Wordwide.

Kategorie konkursowe obejmowały: Osobistości branży fryzjerskiej (Człowiek Roku, Menedżer Roku, Stylista Roku), Marketing & Business (Marka Roku, Salon Roku, Salon Barberski Roku, Wydarzenie Roku), Produkty & Zabiegi (Innowacja Roku – Sprzęt, Pielęgnacja Roku, Produkt Roku do Stylizacji, Produkt Trychologiczny Roku, Koloryzacja Roku).

W kategorii Osobistości branży fryzjerskiej Człowiekiem Roku 2019 została mgr Julitta Siemiątkowska prekursorka trychologii w Polsce i autorka pierwszej książki o trychologii kosmetycznej “Zarys trychologii kosmetycznej”.

W kategorii Produkty & Zabiegi I nagrodę Produkt trychologiczny 2019 roku zdobył Night Density Rescue NIOXIN (Orbico Salon Professional), II miejsce zajął DSD de Luxe Peeling 1.3 (Trewer), III miejsce Terapie Szokowe Glycosan Vivipharma (Trichomed).

Pełną listę nagrodzonych znaleźć można na stronie Estetica Polska.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Julitta-Siemiątkowska-Człowiek-Roku-Polish-Hairdressing-Awards-2019
Laureaci Polish Hairdressing Awards 2019

Oferta Hair Forum nie ograniczała się do części wystawienniczej i spektakularnych pokazów. Doskonale skomponowany program edukacyjny obfitował w wykłady z zakresu marketingu, strategii i szeroko rozumianego biznesu w branży fryzjerskiej. Dzięki obecności reprezentantów Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego znalazło się też miejsce na szerzenie trychologii w środowisku fryzjerskim.

Ewa Cognac & Alicja Gondek

W sobotnie popołudnie na scenie kongresowej Alicja Gondek poprowadziła wykład. A w niedzielne popołudnie zainteresowane osoby mogły uczestniczyć w szkoleniu pt.”Włos prawdę Ci powie, czyli jak z głową wprowadzić trychologię do salonu fryzjerskiego”, który prowadzili Alicja Gondek – Prezes PST oraz Michał Kranc – właściciel salonu fryzjerskiego Angelo Rivieri i Wice-Prezes PST.

Alicja Gondek – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego

Już teraz zachęcamy Was do udziału w przyszłorocznych targach. W związku z przejęciem holdingu Health and Beauty przez Bologna Fiere Cosmoprof, jednego ze światowych liderów w sektorze imprez wystawienniczych dla branży hair & beauty w 2020 roku Hair Forum odbędzie się pod nowym szyldem ON HAIR Warsaw by Cosmoprof Worldwide Bologna. Wierzymy, że miejsce na blok trychologiczny też tam się znajdzie 🙂 Szczegółów szukajcie w naszym kalendarzu 🙂