SESJA TRYCHOLOGII ESTETYCZNEJ- Kongres LNE 2019 – relacja

W minioną sobotę podczas jubileuszowego 40. Kongresu i Targów LNE w Krakowie odbyła się kolejna sesja TRYCHOLOGII ESTETYCZNEJ pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Trychologii Klinicznej i Estetycznej ICATA.

Główną tematyką panelu były choroby autoimmunologczne, oraz możliwości terapeutyczne z perspektywy zarówno lekarzy oraz trychologów.

Zgodnie z panującą w Stowarzyszeniu tradycją prelegentami byli członkowie Stowarzyszenia, wśród nich:

Ewelina Szendzielorz – Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Trychologii Klinicznej i Estetycznej ICATA 

Ewelina Szendzielorz z tematem „Choroby autoimmunologiczne owłosionej skóry głowy- diagnostyka i różnicowanie.”

lekmed. Rafał Berner

Lekarz Rafał Berner z tematem „Najnowsze terapie autologiczne w trychologii i zagrożenia związane z autoterapiami- obserwacje własne.”

mgr Ewelina Cywińska

Ewelina Cywińska z tematem „ Kwalifikacja klienta do zabiegów inwazyjnych w obszarze owłosionej skóry głowy. Prawidłowa ocena makro- i mikroskopowa.”

mgr Anna Mackojć

Mgr Anna Mackojć z tematem „Rola i działanie wybranych substancji aktywnych stosowanych w terapiach trychologicznych.”

mgr Martyna Pobuta

Martyna Pobuta z tematem „Procedury w diagnostyce trichoskopowej.”

Dr n. med. Marta Bednarek

Dr n. med. Marta Bednarek z tematem „Znaczenie przeciwciał w diagnostyce pacjenta trychologicznego.”

Lek. med. Kondrad Szymczak

Lekarz Kondrad Szymczak z tematem „Zastosowanie metod niechirurgicznego uzupełnienia włosów w trudnych przypadkach medycznych.”

Kinga Estera Jach- Skrzypczak – założycielka ICATA Polska

Kinga Estera Jach- Skrzypczak z tematem „CVG – Cutis Verticis Gyrata(skóra kręta ciemienia) – współzależność między objawem , a chorobą Akromegalia. Pacjent kliniczny, czy estetyczny?”

Po zakończeniu panelu prezes Stowarzyszenia ICATA Ewelina Szendzielorz oficjalnie pożegnała ustępującą w tym roku ze stanowiska prezesa – założycielkę Stowarzyszenia Kingę Esterę Jach- Skrzypczak, wręczając jej certyfikat Członka Honorowego wraz z kwiatami i statuetką „Kryształowego Włosa” za zasługi dla rozwoju trychologii w Polsce oraz podziękowała zgromadzonym za przybycie.

Prelegenci sesji trychologii estetycznej – Kongres LNE – Kraków – 09.11.2019 r.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w panelu. Blisko dwustuosobowa frekwencja jest tylko dowodem, że istnieje ciągłe zapotrzebowanie na merytoryczne dyskusje oraz wymianę doświadczeń w środowisku trychologicznym.

Zapraszamy tym samym do przystąpienia do Międzynarodowego Stowarzyszenia Trychologii Klinicznej i Estetycznej ICATA i współtworzenia kolejnych sesji TRYCHOLOGII ESTETYCZNEJ.

Relacja i zdjęcia udostępnione dzięki: ICATA