Jak wzmocnić włosy osłabione wiekiem?

Ewa Cognac

Przerzedzanie się, ścieńczenie  włosów z wiekiem to niestety naturalny efekt starzenia się organizmu.
Nie tylko mieszki włosowe produkują gorszej jakości włosy, ale systematycznie zmniejsza się ich ilość. Do tego zmiany hormonalne, niewłaściwa dieta, zanieczyszczenie powietrza, przebyte choroby, leki, niehigieniczny tryb życia, stres…  to wszystko sprawia że włosy się osłabiają.

Dlatego też warto jak najwcześniej zacząć poddawać się zabiegom przeciwstarzeniowym (anty-aging) również na włosy. Tyle tyko, że przeprowadzamy je nie na włosach, które są tworem martwym, tak jak i paznokcie, ale na skórze głowy i mieszkach włosowych.

Po pierwsze zdrowa skóra głowy: czyli oczyszczanie (peeling) i właściwie dobrany szampon (zawsze do skóry głowy a nie do włosów.

Po drugie dobra mikrocyrkulacja, tak aby krew mogła dostarczyć substancje odżywcze do mieszków włosowych. Zabiegi prądami Darsonwala, wcierki pobudzające mikrokrążenie, masaże.

Po trzecie stymulacja mieszków włosowych: naświetlania zimnym laserem (technologia LLLT), Mezoterapia skóry głowy, wcierki wzmacniające, suplementacja.

Ewa Cognac
Członek Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. Od 10 lat zajmuje się trychologią. Odbyła liczne szkolenia w kraju i we Włoszech. Jako trycholog konsultuje między innymi w Instytucie Sharley i Klinice Dormio-Med w Warszawie. Prowadzi liczne szkolenia. Współpracuje z Wyższą Szkołą Inżynierii i Zdrowia przy podyplomowych studiach „Trychologia Kosmetologiczna”