5α Juniper Scalp Purifying Liquid Shampoo – Więcej niż zwykły szampon!

Szampon Płyn oczyszczający 5α Juniper Scalp Purifying Liquid Shampoo – Więcej niż zwykły szampon! To dobry początek dla zdrowej skóry głowy!

Idealny do każdego rodzaju skóry głowy.

Ponad 60 lat doświadczenia w badaniach nad skórą głowy i głęboka pasja w tworzeniu specjalistycznych produktów bazujących na naturalnych, roślinnych składnikach przyczyniła się do powstania linii kosmetyków Aromase, które proponują zdrowy sposób na pielęgnację skóry głowy. Czy to przetłuszczająca się skóra, łupież, łojotokowe zapalenie skóry, zmiany łuszczycowe czy stany zapalne – trzeba pobudzić mechanizm obronny do pracy, a marka Aromase wykorzystuje zintegrowane esencje ziołowe aby opracować formuły dopasowane do indywidualnych problemów ze skórą głowy.

Aromase opracowała ekskluzywną formułę z kwasem glicyretynowym z lukrecji (Glycyrrhiza Glabra).

Taki trend w poszukiwaniu naturalnych związków ziołowych o wysokiej aktywności biologicznej jest obecnie bardzo popularny. Dlatego szukanie właściwości przeciwzapalnych, przeciwdrobnoustrojowych, przeciwgrzybiczych w esencjach ziołowych i roślinnych, stało się także zadaniem Aromase.

Dermatolodzy uznali, że kwas glicyretynowy skutecznie łagodzi podrażnienia skóry i zmniejsza stany zapalne.
Aby wykorzystać te cenne właściwości, laboratorium Aromase opracowało specjalną technologię produkcji, która umożliwia wykorzystanie tego cennego składnika w kosmetykach. Z powodu wysokiej temperatury topnienia kwas glicyretynowy jest bardzo trudnym składnikiem do wprowadzenia i wykorzystania w pielęgnacji. Aromase udało się!!
Ta wyjątkowa formuła z kwasem glicyretynowym może pełnić funkcję „naturalnego sterydu” wspomagającego terapie i leczenie chorób zapalnych.

Pre-Szampon Płyn oczyszczający skórę głowy (5α Juniper Scalp Purifying Liquid Shampoo zawiera 2% kompleksu z kwasem glicyretynowym) i pełni rolę pilingu do skóry głowy.
To nie tylko Szampon oczyszczający – to głęboko oczyszczająca terapia skóry głowy, w której wszystko ma znaczenie.

DZIAŁANIE I SKŁADNIKI

 • oczyszcza, zmiękcza zrogowaciałe warstwy naskórka, odblokowuje pory, działa przeciw nadmiarowi Malassezia ( kompleks kwasu glicyretynowego, kwas glikolowy i cytrynowy)
 • reguluje wydzielanie sebum ( butyl avocadate)
 • łagodzi stany zapalne ( kompleks kwasu glicyretynowego, jałowiec)
 • poprawia nawilżenie ( aloes, prowitamina B5, karmel)

CECHY

 • niskie pH – poniżej 5,5 co jest bardzo korzystne dla skóry
 • środki powierzchniowo czynne oparte na aminokwasach, łagodne dla skóry
 • bezpieczne dla skóry składniki konserwujące i przeciwbakteryjne dzięki wykorzystaniu metod mikrobiologicznych
 • zintegrowane, naturalne esencje ziołowe

OPAKOWANIE

Unikatowe opakowanie nadające się do recyklingu zdobyło już nagrodę Pure Beauty Awards London 2019 w kategorii Best New Design and Packaging.
Specjalnie zaprojektowana butelka w kolorze ciemnej zieleni i z brakującym rogiem stała się symbolem czegoś cennego co pomaga wielu osobom rozwiązać problemy skóry głowy. Nazywana jest przez użytkowników Zielonym Diamentem.
Za brakującym rogiem butelki kryje się także historia. Dbamy o skórę twarzy, ciała, o włosy a często zapominamy o skórze głowy dopóki nie pojawi się problem. Brakujący róg to przypomnienie, że pielęgnacja skóry głowy to ważna czynność pielęgnacyjna.

KONSYSTENCJA

Szampon oczyszczający może występować w wielu formach, żelu, pianki, kremu, peelingu itp.
Dlaczego wybraliśmy płyn? – bo łatwo go nałożyć na skórę głowy dzięki specjalnemu aplika torowi i łatwo go rozprowadzić na wszystkie obszary głowy. Nie zatyka porów, nie podrażnia dodatkowo skóry i jest łatwy do spłukania.

PRZEZNACZENIE

Do codziennego stosowania do każdego typu skóry głowy, a w szczególności do skóry głowy ze skłonnością do łupieżu, łuszczenia się, stanów zapalnych lub podrażnienia, również ze współistniejącą tendencją do wypadania włosów. Po umyciu skóra głowy pozostaje odświeżona. Szampon Płyn oczyszczający (5α Juniper Scalp Purifying Liquid Shampoo) ma zadanie oczyścić skórę głowy i przygotować ją do odpowiedniej pielęgnacji.

SPOSÓB UŻYCIA

Szampon Płyn Oczyszczający stosujemy na suchą skórę głowy, po nałożeniu, produktu na skórę głowy , należy wmasować go w skórę do wytworzenia piany przez około 2 minuty i dopiero wtedy spłukać.
Częstotliwość stosowania też jest ważna:

Typ skóry głowyZalecana częstotliwość stosowania
Skóra przetłuszczająca się2 razy / 7 dni
Normalna1 raz / 10 dni
Sucha1 raz / 14 dni
ŁZScodziennie
Łuszczyca1 raz / 3 dni

SKUTECZNOŚĆ

Badania kliniczne przeprowadzone przez Office of Research and Development, Providence University Report Number: 103019, pokazują, że po 30 dniach stosowania zaczerwienie skóry (rumień) zmniejsza się o 84%, zawartość sebum o 28%, a poziom nawilżenia zwiększa się o 29%.
Takie osiągnięcia są możliwe dzięki niskiej masie cząsteczkowej kwasu glicyretynowego (470,67 Da) i rozwiązaniom technologicznym producenta, które pozwalają efektywnie wykorzystać tak cenny składnik w produktach do pielęgnacji skóry głowy. Kompleks kwasu glicyretynowego został wzmocniony i uzupełniony o inne naturalne składniki bioaktywne, które wspomagają terapię i pielęgnację.

Dodatkowe badanie przeprowadzone przez SGS – wiodąca na świecie firmę zajmująca się inspekcją, weryfikacją, testowaniem i certyfikacją, dotyczyło przewodniego produktu linii Aromase Szamponu Płynu Oczyszczającego skórę głowy (5α Juniper Scalp Purifying Liquid Shampoo). Przeprowadzony test skuteczności przeciwdrobnoustrojowej potwierdził, już w ciągu 1 minuty stosowania, zmniejszenie obecności drożdżaków typu Malassezia furfur o 99,99%. To właśnie te grzyby są najczęstszą przyczyną wywoływania łupieżu czy łojotokowego zapalenia skóry. Ich nadmierne namnażanie się jest przyczyną stanów chorobowych skóry głowy.

NAGRODY

Szampon Płyn oczyszczający skórę głowy (5α Juniper Scalp Purifying Liquid Shampoo) uzyskał już wiele prestiżowych nagród na świecie:

 • finalista Pure Beauty Awards 2019 w kategorii Best New Hair Product,
 • nominacja Pure Beauty Awards London 2019 w kategorii Best New Design and Packaging.
 • nagroda Gold Quality Award 2020 – prestiżowa nagroda wymagająca poddania produktu laboratoryjnym testom, przeprowadzona przez panel niezależnych ekspertów
 • nagroda „ Breakout Star of the Year” podczas Beauty World Middle East 2020.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.aromase.pl
Wyłączny dystrybutor na terenie Polski: Prospector Beauty Group Sp. z o.o., aromase@prospectorbg.pl, tel. +32 270 42 64
Sprzedaż detaliczna: Gabinety urody, salony fryzjerskie, trychologiczne oraz sklepy internetowe np. www.madeinhair.pl, www.maganda.pl, www.bmsalononline.pl