Viridian Palma sabałowa

Znacie markę Viridian?

Angielska firma Viridian specjalizuje się w suplementach na bazie naturalnych składników. Suplementy Diety Viridian są nazywane etycznymi. Obejmuje to zarówno pochodzenie składników, proces produkcji jak i zawartość 100% aktywnych składników bez niepotrzebnych dodatków takich jak np.: sztuczne wypełniacze, substancje przeciwzbrylające-stearynian magnezu (inaczej nazywany na etykietach sole magnezowe kwasów tłuszczowych), cukier, talk oraz koloranty.

Produkty Viridian są tak czyste jak to możliwe. Żaden z produktów ani składników nie jest testowany na zwierzętach. Na dzień dzisiejszy więcej niż 40% produktów posiada certyfikat Soil Association gwarantujący ekologiczne pochodzenie i skład.

Suplementy na poprawę kondycji włosów?

Marka Viridian proponuje w swojej ofercie kilka suplementów diety, które ze względu na swój skład idealnie sprawdzą się u osób, które potrzebują odżywienia i poprawy kondycji skóry, włosów i paznokci. Wśród nich znajdziemy między innymi kwas hialuronowy, koenzym q10, cynk, witaminę E, jak i gotowe kompleksy witamin i minerałów.

Jednym w suplementów diety, którym warto się przyjrzeć jest Viridian Saw Palmetto Berry Extract, czyli ekstrakt z jagód palmy sabałowej, standaryzowany na 45-50% wolnych steroli kwasów tłuszczowych, z całymi sproszkowanymi jagodami Saw Palmetto. Na bazie lucerny, spiruliny i borówki czarnej. Całość zamknięta jest w wegetarianskiej kapsułce. Producent zaleca spożywanie maksymalnie trzech kapsułek dziennie.

Jak działa palma sabałowa?

Palma sabałowa jest stosowana w schorzeniach jąder i prostaty. Ale też wyciąg z palmy sabałowej wykorzystywany jest w kuracjach wspomagających leczenie łysienia androgenowego, spotykane najczęściej u panów po 40 roku życia, i rzadziej u kobiet w okresie menopauzy. Związane jest to, ż tym, że wyciąg z palmy sabałowej ma zdolność zmniejszenia aktywności 5-α-reduktazy – enzymu przekształcającego testosteron w 5-alfadihydrotestosteron (DHT), który ma wpływ na obydwa wspomniane schorzenia.

Ważne adresy:

Strona marki: www.viridian-nutrition.com

Dystrybutor: HABIO, ul. Eskulapów 10, 04-403 Warszawa, www.habio.pl

Sprzedaż detaliczna: Ekosklepy stacjonarne oraz sklepy internetowe między innymi:
www.biowitalni.pl, www.bmsalononline.pl