Trychologia na Uniwersytecie Jagiellońskim!

Ruszyła rekrutacja na nowy kierunek studiów prowadzonych przez Studium Kształcenia Podyplomowego Wydziału Farmaceutycznego  – Trychologia w kosmetologii.  Adresowane do osób posiadających dyplom ukończenia studiów wyższych na poziomie co najmniej licencjata i zainteresowanych zdobyciem umiejętności z zakresu trychologii, są pierwszymi  studiami o tej tematyce realizowanymi na uczelni publicznej.

Studia trychologiczne

Celem studiów jest przekazanie słuchaczom nowoczesnej wiedzy i umiejętności niezbędnych w salonach kosmetycznych, aptekach i drogeriach (dermokonsultacja), uzdrowiskach, gabinetach odnowy biologicznej SPA i Wellness oraz działach rozwojowych firm kosmetycznych. Studia przygotowują do współpracy z lekarzem w gabinecie dermatologicznym lub medycyny estetycznej.

Studia kierowane są do osób, które chcą się nauczyć m.in.: planowania i wykonywania zabiegów trychologicznych, właściwego doboru kosmetyków i zabiegów na włosy dostosowanych do indywidualnych potrzeb skóry klienta czy przeprowadzenia wstępnej diagnostyki trychologicznej.

Program nauczania

W programie studiów przewidziane są zajęcia z zakresu m.in.: dermatologicznych podstaw trychologii, fizjologii i patologii skóry głowy i włosów, badań laboratoryjnych przydatnych w trychologii, diagnostyki trychologicznej, zabiegów fizykalnych i lekarskich w trychologii czy trychologii pielęgnacyjnej.

Zajęcia rozpoczną się 13-14 października i potrwają dwa semestry. Będą odbywać się w formie dwudniowych (sobotnio-niedzielnych) zjazdów. Słuchacze otrzymają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych w zakresie trychologii w kosmetologii.

Szczegółowe informacje na www.skp.cm-uj.krakow.pl/studia/trychologia-w-kosmetologii