Jak dbać o włosy latem?

Nasze włosy latem wymagają szczególnie dużo uwagi. Kąpiele słoneczne, wiatr, słona i chlorowana woda mogą negatywnie wpływać na ich kondycję.

Często dbając o to, by zabezpieczyć skórę przed szkodliwym promieniowaniem, zapominamy, że również skóra głowy i włosy wymagają podobnego traktowania. Firmy fryzjerskie mają dużą gamę produktów, które posiadają filtry w tym szampony, odżywki, spraye. Podczas kąpieli słonecznej najlepiej byłyby stosować spray z filtrem co kilka godzin ,tak jak stosujemy kremy z filtrami do ciała.

Często klientki po lecie narzekają na stan włosów, stają się one suche , matowe, łamliwe, jak również często wypadają. Przyczyną tego wypadania w wielu przypadkach jest uszkodzenie mieszków włosowych w wyniku poparzeń słonecznych. Dlatego niezmiernie ważne jest korzystanie z filtrów, lub najlepiej ochrona w postaci ultramodnego kapelusza.

Również kąpiel w morskiej lub chlorowanej wodzie to duże wyzwanie dla naszych włosów. Krople wody na naszych włosach działają jak soczewki, skupiają promienie ultrafioletowe, niszczą strukturę keratynową . Dlatego niezmiernie ważne jest, by nie chodzić z mokrymi włosami. Po każdej kąpieli czy to w morskiej, czy w chlorowanej wodzie należy dokładnie umyć włosy szamponem oczyszczającym i zastosować odpowiednią odżywkę lub maskę.

Latem włosy mocno przesuszają się, więc warto zadbać o ich nawilżenie i odżywienie stosując odpowiednie produkty-odżywki, maski. Powinniśmy też stosować serum lub olejki na końcówki włosów, które są szczególnie narażone na uszkodzenia.

Nie możemy zapominać o skórze głowy, przecież stąd bierze się piękno naszych włosów W okresie letnim skóra głowy bardziej się poci , a włosy bardziej się przetłuszczają. Dlatego musimy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednią pielęgnację. Przede wszystkim odpowiednie oczyszczanie skóry za pomocą peelingów. Odpowiedni produkt da nam odczucie świeżości i spowoduje, że skóra będzie dotleniona, a mieszki włosowe nie będą zaczopowane.

Właściwa pielęgnacja włosów latem sprawi, że nasze włosy będą wyglądać pięknie w każdym sezonie.

Izabela PietruszkaIzabela Pietruszka – fryzjer stylista, z zamiłowania trycholog. Na co dzień współpracuje z Salonem ELA w Łodzi.