Lukrecja i jej działanie przeciwzapalne

Dział szkoleniowy Aromase Polska

Nowa linia produktów AROMASE pełni funkcję eksperta w rozwiązywaniu problemów skóry głowy i prezentuje produkty oparte na wyjątkowym kompleksie kwasu glicyretynowego z lukrecji (Glycyrrhiza Glabra).

Założyciel Aromase, Eric Chen, jest już trzecim pokoleniem działającym w branży pielęgnacji włosów i skóry głowy. Zainspirowany chęcią rozwiązania problemów najbliższych, wykorzystał 60 letnie doświadczenie i nowe badania aby stworzyć odpowiedni produkt. Celem jest poprawa kondycji skóry głowy i wzmocnienie jej możliwości do własnej regeneracji. Założeniem rozwiązania problemów skóry głowy od początku było poszukiwanie naturalnych metod, rozpoczęło się więc badanie ziołowych składników aby stworzyć produkty, które pomogą także tym, u których problemy wynikają także z używania zbyt dużej ilości produktów opartych na składnikach chemicznych.

Ten trend w poszukiwaniu naturalnych związków ziołowych o wysokiej aktywności biologicznej jest już bardzo popularny. Szukanie właściwości przeciwzapalnych, przeciwdrobnoustrojowych, przeciwgrzybicznych stało się także zadaniem Aromase.

Dlaczego lukrecja?

Aromase skupiło się na substancji pochodzenia naturalnego z lukrecji – kwasie glicyretynowym. Szerokie spektrum działania m.in. przeciwzapalnego i przeciwdrobnoustrojowego pozwoliło wykorzystać ten składnik także w produktach specjalistycznych do pielęgnacji skóry głowy z problemami.

Jak powszechnie wiadomo, lukrecja od tysiącleci była jednym z najczęściej stosowanych środków w medycynie naturalnej. Najcenniejsze składniki bioaktywne pochodzą z soku z korzenia rośliny Glycyrrhiza Glabra. Historia tej rośliny sięga starożytnych Chin. Ze względu na działanie łagodzące i przeciwzapalne stanowiła ona składnik pastylek, syropów na kaszel powszechnie stosowanych w medycynie tradycyjnej.

Wśród wielu cennych składników w korzeniu lukrecji znajdziemy kwas glicyryzynowy, który w wyniku hydrolizy tworzy kwas glicyretynowy o szerokim zastosowaniu w kosmetyce. Kompleks kwasu glicyretynowego znalazł zastosowanie w linii produktów Aromase. Eksperci z laboratorium Aromase zaproponowali naturalny i zdrowy sposób na pielęgnację skóry głowy, na poprawę jej kondycji i wzmocnienie jej zdolności regeneracyjnych. Celem, niezależnie od problemu, jest przywrócenie skóry głowy do zdrowego stanu. Czy jest to problem przetłuszczającej się skóry, łupieżu czy stanów zapalnych. Skóra głowy może się samodzielnie regenerować. Dla zaktywowania mechanizmów obronnych Aromase wykorzystuje zintegrowane esencje ziołowe oparte na kompleksie kwasu glicyretynowego opracowując formuły dla różnych typów problemów ze skórą głowy.

Jak działa kwas glicyretynowy?

Kwas glicyretynowy – jest ważną bioaktywną substancją lukrecji o właściwościach przeciwzapalnych. Dermatolodzy uznali, że kwas glicyretynowy skutecznie łagodzi podrażnienia skóry i zmniejsza stany zapalne. Zastosowanie specjalnej technologii produkcji umożliwiło wykorzystanie tego cennego składnika, który ze względu na wysoką temperaturę topnienia jest bardzo trudny do wprowadzenia do produktów kosmetycznych. Aromase się udało!
Ekskluzywna formuła kwasu, może wyeliminować problemy skóry głowy. Pełni ona funkcję „naturalnego sterydu” wspomagającego terapię stanów zapalnych skóry.

Badania kliniczne pokazują, że ma wysoce łagodzący wpływ na stan zapalny skóry i infekcję mieszków włosowych, dzięki czemu może wspomagać leczenie chorób zapalnych.

Badania kliniczne przeprowadzone przez Office of Research and Development, Providence University Report Number: 103019, pokazują, że po 30 dniach stosowania zaczerwienie skóry (rumień) zmniejsza się o 84%, zawartość sebum o 28%, a poziom nawilżenia zwiększa się o 29%.

Takie osiągnięcia są możliwe dzięki niskiej masie cząsteczkowej kwasu glicyretynowego (470,67 Da) i rozwiązaniom technologicznym producenta, które pozwalają efektywnie wykorzystać tak cenny składnik w produktach do pielęgnacji skóry głowy. Kompleks kwasu glicyretynowego został wzmocniony i uzupełniony o inne naturalne składniki bioaktywne, które wspomagają terapię i pielęgnację.

Dodatkowe badanie przeprowadzone przez SGS – wiodąca na świecie firmę zajmująca się inspekcją, weryfikacją, testowaniem i certyfikacją, dotyczyło przewodniego produktu linii Aromase Szamponu Płynu Oczyszczającego skórę głowy 5α JUNIPER SCALP PURIFYING LIQUID SHAMPOO. Przeprowadzony test skuteczności przeciwdrobnoustrojowej potwierdził, już w ciągu 1 minuty stosowania, zmniejszenie obecności drożdżaków typu Malassezia furfur o 99,99%. To właśnie te grzyby są najczęstszą przyczyną wywoływania łupieżu czy łojotokowego zapalenia skóry. Ich nadmierne namnażanie się jest przyczyną stanów chorobowych skóry głowy.

Naturalne rozwiązania i naturalne składniki to założenie linii produktów Aromase. Takie podejście to filozofia i strategia firmy każdego dnia. Dlatego Aromase może się pochwalić certyfikatem Cradle to Cradle – wyjątkowy certyfikat przyznawany firmom za 5 kategorii związanych ze zdrowiem ludzi i wpływem na środowisko naturalne. Oznacza, że produkty są tworzone z materiałów bezpiecznych dla ludzi i środowiska i mogą być ponownie wykorzystane, są wytwarzane z użyciem energii nie powodującej zanieczyszczeń, cykl produkcyjny chroni także zasoby wodne i ma wpływ na zachowanie społecznej i środowiskowej sprawiedliwości. Aromase posiada brązowy certyfikat Cradle to Cradle i jest pierwszą marką w Azji, która uzyskała tak prestiżowy certyfikat na produkt do pielęgnacji włosów i skóry głowy.

Producent Aromase należy także do grona nielicznych (ponad 3 tys. firm w 70 krajach na świecie może pochwalić się tym certyfikatem), którzy posiadają Certyfikat B Corp. Potwierdza on, że firma realizuje strategię zrównoważonego rozwoju, chce być najlepsza nie tylko na świecie ale dla świata. Firma zobowiązuje się do uwzględniania celów społecznych i środowiskowych w swoim biznesie. Ich działalności jest przejrzysta i raportowana do niezależnych organizacji non profit.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną linią produktów Aromase i zaproponowanymi pielęgnacyjnymi rozwiązaniami problemów skóry głowy takimi jak przetłuszczanie się skóry głowy, łojotokowe zapalenie skóry głowy, łupież, łuszczyca i inne stany zapalne.

Tekst przygotowany przez dział szkoleniowy Aromase Polska.