X Jubileuszowa Konferencja Trychologiczna – relacja

W dniach 23-24 listopada 2019 roku odbyła się X Jubileuszowa Konferencja Trychologiczna. W progach warszawskiego Hotelu Lord, blisko dwustu specjalistów zajmujących się trychologią uczestniczyło w warsztatach i seminariach skupiających się na zagadnieniach związanymi ze schorzeniami skóry głowy i kondycją włosów.

Pani Alicja Gondek – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego – przywitała przybyłych na Konferencję uczestników z całej Polski, przedstawicieli Polskiego Stowarzyszenia Alopecji, oraz gości zagranicznych z Shirley McDonald i Tracey Walker z Instytutu Trychologii w Londynie i Caroline Ruggiero w Kanadzie.

dyr. Stefano Ospitali, Alicja Gondek – Prezes PST, dr Marwan Saifi

W programie Konferencji znalazły się różnorodne tematy:.

 • “Wpływ keratyny na powstawanie i budowę włosa w odniesieniu do łysienia kobiet i mężczyzn” oraz ” Wpływ antyocyjanów i polifenoli na wydłużanie fazy anagenu” – dr Piotr Kardasz
 • “Dieta i suplementacja w Hashimoto” – mgr Emilia Ptak
 • “Świąt skóry głowy oraz wybrane aspekty związane z łodygą włosa” – mgr Weronika Patrycja Słupek
 • “Rzadkie i wrodzone choroby włosów” i “Łysienie typu męskiego” – dr n.med. Tomasz Wasyłyszyn
 • “Marketing w gabinetach trychologicznych” – mgr. Michał Kranc
 • “Jak hormony płciowe wpływają na nasze włosy” – dr n.med.Karolina Walesiewicz-Ogórek
 • “Mezoterapia – korzyści w terapii trychologicznej” – mgr. Agnieszka Sadziak
 • “Prezentacja przypadku. Przeszczepy włosów u kobiet” – dr n.med. Marwan Saifi
 • “Trichoskopia – analiza przypadków” – mgr Ilona Junga
 • “Czy łysienie mamy w genach?” – dr n.med.Maria Krajewska
 • “Fakty i mity w trychologii” – mgr. Agata Suska
 • “Czy dawka ma znaczenie? Wpływ suplementacji, biotyna na zahamowanie wypadania włosów” – dr n.med.Piotr Szlązak

Nie zabrakło też nowości!

Pani Julitta Siemiątkowska przedstawiła propozycję autorskiej terapii Julietta Hair SPA – Therapy Hair Oiling in Trichology, którą można z powodzeniem wprowadzić do gabinetów trychologicznych.

Innowacją dla uczestników było też spotkanie w postaci transmisji on-line z dr n.med. Preeti Agrawal, która wypowiadała się na temat terapii w wypadaniu włosów z perspektywy medycyny integracyjnej.

Jubileuszowe Spotkanie Integracyjne

Po sobocie wypełnionej warsztatami i seminariami uczestnicy spotkali się na uroczystej wieczornej gali w Hotelu Lord. Podczas gali Pani Prezes Alicja Gondek w imieniu Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego podziękowała osobom aktywnie uczestniczącym w życiu Stowarzyszenia oraz w rozwoju trychologii w Polsce.

Aktywistki w trychologii – Panie: Weronika Słupek, Kamila Zielińska i Julitta Siemiątkowska. Zdjęcie uzyskane dzięki uprzejmości Pani Weroniki Słupek.

Jedną z atrakcji jubileuszowej zabawy był pokaz mody gabinetowej przygotowany przez panią Monikę Szymikowską. Elegancko i z humorem modelki prezentowały stroje, które z powodzeniem można nosić w gabinecie urody.

Modelki z Panią Moniką Szymikowską. – Zdjęcie udostępnione dzięki uprzejmości Ewy Cognac.

Dwudniowej konferencji towarzyszyła wystawa firm partnerskich. Na poszczególnych stoiskach można było zapoznać się z walorami trychokosmetyków, suplementów i urządzeń wykorzystywanych w terapiach skóry głowy i włosów. Wśród firm i marek biorących udział konferencji znalazły się: Nioxin, Revlon Professional, Trichomed&Vivipharma, Well Concept, Trichopartner, Bionigree, La biosthetique, DSD de Luxe, APR Instruments & MicrocameraHD, Dermaprof, Naturalcosmetics, MonRin & Tricobotanica, Mineral Treatment, DuoLife, Monat i oczywiście my, czyli Trycholog.info & Trychoplakat.pl

Więcej zdjęć znajdziecie Państwo w naszym albumie na FB/TrychologInfo