Trychologia na Beauty Forum 2019 – relacja

W dniach 21-22 września w warszawskiej hali Global Expo odbywały się Targi Beauty Forum 2019. W targach uczestniczyło kilkadziesiąt firm kosmetycznych z zakresu kosmetyki twarzy i ciała, stylizacji paznokci, podologii, mikropigmentacji, dystrybutorzy sprzętów kosmetycznych i wyposażenia. Dwudniowym targom towarzyszyły prelekcje i szkolenia, na których uczestnicy mogli doskonalić swoją wiedzę i umiejętności. Podczas tegorocznej edycji Targów Beauty Forum również stowarzyszenia miały swoje stoiska. Zarówno przedstawiciele Izby Kosmetologów, jak i Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego chętnie udzielali informacji na temat działalności statutowej, możliwości wstąpienia do organizacji, jak aktywnego uczestnictwa w jej działaniach.

Podczas Kongresu Kosmetycznego znalazło się też miejsce na wykłady związane z trychologią poprowadzone przez dwie doświadczone panie trycholog: Alicję Gondek – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego oraz Ewelinę Wysoczańską – Wice-Prezes Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego.

Wykład Pani Prezes Alicji Gondek “Trichoskopia – Skuteczna diagnostyka i profilaktyka w trychologii estetycznej i medycznej” zyskał zainteresowanie uczestniczek. Podczas prelekcji Pani Alicja wyjaśniła na czym polega badanie trychologiczne i jak się do niego przygotować zarówno od strony trychologa jak i klienta z problemem wypadania włosów. Przedstawione zostały także różne przypadki utraty włosów, analiza skóry głowy i włosów na konkretnych przykładach. Omówione zostały rodzaje trichoskopii oraz pojęcia pomocne w diagnostyce trichoskopowej. Pani Alicja wyjaśniła co jest kluczowe w wyborze terapii i zabiegów trychologiczno-kosmetologicznych.

Z kolei Pani Ewelina Wysoczańska w swoim wykładzie “Dlaczego włosy wypadają i jak temu zapobiec? – Najczęstsze przyczyny łysienia u kobiet i mężczyzn” omówiła cykl wypadania włosów, a także przyczyny ich wypadania. Omówiła przykłady terapii możliwe do zastosowania zarówno w gabinecie trychologicznym, jak i u innych specjalistów, którzy mogą okazać się pomocni. Omówiona została także najważniejsza kwestia czyli profilaktyka, aby wiedzieć co możemy zrobić zanim włosy zaczną wypadać.

Już teraz zapraszamy na kolejny wykład związany z trychologią w ramach odbywających się w październiku targów fryzjerskich HairForum. Tym razem w niedzielnym bloku Biznes w branży fryzjerskiej wykład poprowadzą między innymi Alicja Gondek i Michał Kranc.